اخبار و مقاله ها

ساخت اسکلت پیچ و مهره چگونه است؟

ساخت اسکلت پیچ و مهره چگونه است؟

در حال حاضر با پیشرفت صنعت و تکنولوژی بکارگیری اسکلت پیچ و مهره برای ساخت انواع سازه ها و مکان های مختلف افزایش یافته و به همین خاطر ساخت اسکلت پیچ و مهره در انواع مختلف به عنوان یک تخصص و تکنیک شناخته می شود. در سال های گذشته این نوع سازه ها فقط به شکل سوله های صنعتی و سازهای قابل استفاده در صنایع پتروشیمی و یا نفت و گاز ساخته می شدند و چندان تنوع و تفاوتی در آنها وجود نداشت اما امروزه ساخت اسکلت پیچ و مهره در انواع مختلف و برای کاربرد های متفاوت نظیر ساختمان های مسکونی و تجاری و اداری صورت می گیرد و روز به روز هم استفاده از این نوع سازه ها توسعه می یابد که البته دلایل خاص خود را دارد که در ادامه به آنها می پردازیم. 

همه چیز درباره چگونگی سوله سازی

همه چیز درباره چگونگی سوله سازی

سوله سازی یا همان سازه های شیب دار و طراحی آن، کاری دقیق و تخصصی است. بیشترین کاربرد این سازه صنعتی است و در ساخت نمایشگاه ها، فروشگاه ها، آشیانه هواپیما، سالن های ورزشی و ... از آن استفاده می کنند. برای ساخت سوله ها باید از تیر ورق استفاده کرد. سرعت ساخت، صرفه جویی در وقت و هزینه و استحکام بالا در برابر باد، زلزله و ... از خصوصیات بارز سوله است.

باز کردن رول فولادی: چرا و چگونه؟

باز کردن رول فولادی: چرا و چگونه؟

ابتدا به تعریف کلی فرآیند پراداخته و سپس با مثالی روزمره به اهمیت این فرآیند و ملاحظاتی که طی انجام آن باید مورد توجه قرار گیرد اشاره شده است. در نهایت شیوه‌های رایج انجام کار معرفی شده و طبق توصیه کارفرما انجام این کار توسط مجموعه ایشان در انتهای نوشته درج شده است.

نکاتی که در خصوص ساخت جرثقیل‌ صنعتی باید بدانید.

نکاتی که در خصوص ساخت جرثقیل‌ صنعتی باید بدانید.

ابتدا به کاربرد جرثقیل‌های صنعتی و لزوم ساخت جرثقیل‌های متناسب با هر پروژه پرداخته شد. سپس با اشاره به نکات مهم در انتخاب نوع جرثقیل، جرثقیل‌های سقفی، دروازه‌ای و نیم‌دروازه‌ای و کاربرد آن‌ها همراه با تصاویر مرتبط معرفی شدند. در پایان به عنوان جمع‌بندی زمینه‌های کاربری هر یک از جرثقیل‌ها به طور خلاصه از نظر گذرانده شده و ارائه خدمات توسط کارخانه صنعت متال در این زمینه یادآوری شد.

سازه‌های فلزی- سازه‌های جوشی

سازه‌های فلزی- سازه‌های جوشی

در مقدمه به معرفی اصطلاح سازه‌های جوشی و تفاوت آن با عناوین سیستم‌های سازه‌ای پرداخته شد. سپس مزایا و معایب اتصالات جوشی در مقایسه با اتصالات پیچی ذکر شده و نکات مهمی در اجرای اتصالات جوشی و نیز نکات مهم در به‌کارگیری اتصالات جوشی در سیستم‌های سازه‌ای متداول بیان شدند. در پایان آیین‌نامه‌های مرتبط معرفی شده و به فعالیت گروه صنعت متال سازعدر این زمینه اشاره شد.

ملاحظات فنی در باز کردن رول فولاد ۲۵ میلی‌متر

ملاحظات فنی در باز کردن رول فولاد ۲۵ میلی‌متر

در این مطلب باز کردن رول فولاد ۲۵ میلی‌متر با جزئیات بیشتری مورد توجه قرار گرفت. برای این منظور موضوع حفظ کیفیت ورق‌ها به عنوان موضوع اصلی انتخاب شده و نکات مهم در مراحل مختلف نگهداری، حمل و باز کردن رول‌ها توسط ماشین‌آلات بیان شدند. در پایان به فعالیت تخصصی کارخانه صنعت متال در این زمینه اشاره شد.

خصوصیات و مراحل ساخت سوله فلزی

خصوصیات و مراحل ساخت سوله فلزی

ساخت سوله فلزی معمولا به صورت سقف شیبدار می باشد. این نوع سقف ها طبق محاسبات فنی خاص طراحی شده و به اجرا در می آیند. ساخت سوله فلزی معمولا در کارخانه ها، سوله های سنتی و صنعتی، تعمیرگاه ها، سالن های ورزشی و اکثر فروشگاه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. اجرای ساخت سوله فلزی در دهانه های بزرگ مرسوم بوده و همزمان با افزایش دهانه در ابعاد تیرها و ستون ها از تیر ورق پروفیل استفاده می شود.

برشکاری و کاربردآن

برشکاری و کاربردآن

گاهی برای برش فلزات و ورق ها از ابزارهای دستی، اهرمی و ماشینی استفاده می شود که به عنوان برش کاری شناخته شده است. برش کاری به دو روش انجام می شود که عبارتند از: سنتی و مدرن. برش کاری خود دارای انواعی می باشد گرم و سرد. یکی از شرکت های مربوط به برش کاری صنعت متال می باشد.

ساخت زنبوری و کاربرد آن

ساخت زنبوری و کاربرد آن

زنبوری یک نوع تیرآهن می باشد که بر روی سطوح آن حفره هایی توخالی شکل گرفته است که استفاده از این ها خود دارای مزایا و معایبی می باشد. پس از ساخت زنبوری روش هایی برای برش آن وجود دارد که عبارتند از: پانیر و لتیسکا. شرکت صنعت متال نیز یکی از شرکت هایی است که در این حوزه فعالیت می کند.

شاپ دراوینگ چیست؟

شاپ دراوینگ چیست؟

شاپ دراوینگ را با نام نقشه های کارگاهی هم می شناسند و منظور از آن نقشه هایی است که کارخانه ها و مهندسان برای ساخت و قطعه زنی و نصب استراکچرهای فلزی طراحی کرده و مورد استفاده قرار می دهند. شاپ دراوینگ یا نقشه های کارگاهی از روی نقشه های سازه تهیه می گردند. در واقع تهیه نقشه های کارگاهی در ادامه کار مهندسان معمار و سازه صورت می گیرد و وقتی کار آنها به پایان می رسد کار تهیه نقشه کارگاهی آغاز می شود.

سازه های فلزی به چه سازه هایی می گویند؟

سازه های فلزی به چه سازه هایی می گویند؟

سازه های فلزی به سازه هایی گفته می شود که از جنس فلز بوده که در آن از قطعات آماده فلزی برای ساخت اسکلت ساختمان های مختلف استفاده می شود. این قطعات فلزی با استفاده پیچ و مهره به هم وصل می گردند.

سازه‌های فلزی- سازه‌های پیچ‌ و مهره ای

سازه‌های فلزی- سازه‌های پیچ‌ و مهره ای

مقدمه با بیان علت گسترش اجرای ساز‌ه‌های پیچ و مهره ای آغاز شده و در ادامه مزایای بهره‌گیری از این سازه‌ها نسبت به ساز‌های جوشی عنوان شدند. سپس انواع اتصالات پیچ و مهره معرفی شده و نکات مورد توجه در اجرای پیچ و مهر که منجر به گسست سازه می‌شوند ذکر شدند. در نهایت به فعالیت‌های اجرایی در ایران و ارائه خدمات توسط کارخانه صنعت متال اشاره شد.